2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

Vad a szomszéd kutyája, mi lesz, ha áttöri a kerítést – mit tehetünk ellene?
2014. Június 26. 06:00, csütörtök | Belföld

Vad a szomszéd kutyája, mi lesz, ha áttöri a kerítést – mit tehetünk ellene?

Ezt a kérdést tette fel egy ingatlantulajdonos, aki attól fél, hogy a szomszéd vad kutyája egyszer áttöri a gyenge kerítést. A kedves kérés nem segített, mit tehet a jog szerint a kérdező? Ne feledje, joga van kérdezni!

Hogyan reagálnak a kutyák az emberi ugatásra? – Cuki VIDEÓ!
2014. Június 22. 08:00, vasárnap | Bulvár

Hogyan reagálnak a kutyák az emberi ugatásra? – Cuki VIDEÓ!

Hogyan reagálnak a kutyák az emberi ugatásra? Erre a kérdésre kereste a választ Jose Ahonen finn bűvész és Rudi Rok humorista. Vicces és cuki videó!

Tervben a kutyák láncra verésének tilalma
2014. Június 21. 12:00, szombat | Helyi

Tervben a kutyák láncra verésének tilalma

Noha a jogszabályt még csak tervezik, 2016-tól tilos lesz a kutyákat tartósan láncra verni. De lássuk be, ez ma sem számít „normális” állattartásnak.

Így neveld a kiskutyádat!
2014. Június 07. 11:00, szombat | Életmód

Így neveld a kiskutyádat!

A szelíd, végtelenül aranyos teremtmény azonnal a figyelem középpontjában áll. De vajon meddig?

Alapítványi kezekbe kerül a gyepmesteri telep
2014. Május 20. 19:32, kedd | Helyi

Alapítványi kezekbe kerül a gyepmesteri telep

Júniustól a Fidó Bácsi Közhasznú Alapítvány üzemelteti a gyepmesteri telepet. A közszolgáltatási szerződést, mely részletesen szabályozza a telep új üzemeltetési feltételeit.

EBOLTÁS Kiskunfélegyházán!
2014. Május 13. 13:12, kedd | Helyi

EBOLTÁS Kiskunfélegyházán!

A 164/2008. (XII.20.) FVM rendelet értelmében Kiskunfélegyháza város közigazgatási területén az alábbi helyszíneken és időpontokban lesz ún. összevezetett eboltás:

Nemzetközi sárga kutya projekt
2014. Május 10. 13:19, szombat | Helyi

Nemzetközi sárga kutya projekt

Ha a kutyája agresszív, ha gyakran kerül konfliktusba más kutyákkal, kutyatartókkal sőt bármivel és bárkivel, az bizony nem könnyíti meg a gazdi életét.

Ebösszeírás
2014. Március 13. 14:28, csütörtök | Helyi

Ebösszeírás

Az eb tulajdonosa és tartója az eb-összeíráskor köteles a törvényben előírt adatokat a települési önkormányzat rendelkezésére bocsátani.

„Kutya érdekes” dolgok!
2014. Február 15. 09:00, szombat | Helyi

„Kutya érdekes” dolgok!

Pár dolog, amit talán nem is gondolnánk hűséges négylábúinkról…

Nyilvántartásba veszik az ebeket
2014. Február 12. 14:03, szerda | Helyi

Nyilvántartásba veszik az ebeket

A települési önkormányzat az eb-összeírás alapján az eb-tartók által szolgáltatott adatokról helyi elektronikus nyilvántartást köteles vezetni.

A félegyházi menhely lakói is megérdemelnek egy családot!
2014. Január 29. 19:20, szerda | Helyi

A félegyházi menhely lakói is megérdemelnek egy családot!

Maximális létszámmal működik jelenleg a Csólyosi úti kutyamenhely. Az állatok egész évben várják az örökbefogadókat, az elmúlt években a menhely dolgozóinak segítségével már több száz kutyus talált gazdára.

Körzeti megbízottak és kutyás rendőr a migránsok nyomában
2013. December 20. 12:55, péntek | Helyi

Körzeti megbízottak és kutyás rendőr a migránsok nyomában

A bejelentéstől számított három órán belül elfogták a hazánkban illegálisan tartózkodó külföldi állampolgárokat.