2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

Nőttek a magyarországi fürdők bevételei a nyári szezonban
2016. Szeptember 23. 07:38, péntek | Belföld

Nőttek a magyarországi fürdők bevételei a nyári szezonban

A Magyar Fürdőszövetség előzetes adatai szerint az idei nyári főszezonban két százalékkal magasabb árbevételt értek el a magyarországi fürdők, miközben a vendégforgalom a múlt évhez hasonlóan alakult.

Kezdődik a parlagfűszezon
2016. Augusztus 04. 09:17, csütörtök | Belföld

Kezdődik a parlagfűszezon

Augusztus elején országszerte megjelent a parlagfű virágpora a pollencsapdákban, a hónap második hetétől pedig már várhatóan mindenhol tüneteket okozó koncentrációban lesz jelen a levegőben

2016. Június 26. 15:00, vasárnap | Helyi

Itt a bogrács szezon!

A finom falatkákkal feldobott kerti partik, az illatos, grillezett húsokkal, salátákkal „ízesített” családi, baráti összejövetelek ideje elkezdődött.

2016. Május 29. 10:00, vasárnap | Helyi

Három budapesti strand kinyitott szombaton
2016. Május 01. 05:00, vasárnap | Belföld

Három budapesti strand kinyitott szombaton

Kinyitott a Palatinus Strandfürdő, a Dagály külső része, valamint a Gellért hullámfürdő is szombaton, május végén nyit a Paskál és a Római fürdő, júniusban pedig a Pünkösdfürdői Strand is kinyit

Tippek utószezonra
2015. November 14. 17:00, szombat | Belföld

Tippek utószezonra

A nyár végének is megvan a maga szépsége, igaz a reggelek és az esték már hűvösebbek, de napközben még finom melegen süt a napocska.

Kiemelkedő nyarat zárt a turizmus Magyarországon
2015. Szeptember 21. 13:11, hétfő | Belföld

Kiemelkedő nyarat zárt a turizmus Magyarországon

Kiemelkedő nyarat zárt a turizmus Magyarországon, az előrejelzések szerint a tavalyi rekordév után az idén újabb rekordot dönthet az ágazat - közölte a Magyar Turizmus (MT) Zrt. hétfőn az MTI-vel.

Kettős félegyházi sikerrel zárult a sakkverseny
2015. Június 01. 11:05, hétfő | Helyi sport

Kettős félegyházi sikerrel zárult a sakkverseny

Félegyházi kettős-siker született a Bács-Kiskun Megyei II. osztályú Sakk Csapatbajnokság vasárnap véget ért 2014-15 szezonjában.

Jó szezont vár idén az idegenforgalom
2015. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld

Jó szezont vár idén az idegenforgalom

Jó szezont vár idén az idegenforgalom az első negyedéves adatok alapján, a belföldi utazások is növekedést mutatnak - erről a Magyar Turizmus (MT) Zrt. marketing igazgatója beszélt az M1 hírcsatornán.

Gázból és áramból is több fogyott idén télen
2015. Március 11. 11:00, szerda | Belföld

Gázból és áramból is több fogyott idén télen

Mind gázból, mind áramból több fogyott a mostani télen, mint egy évvel korábban, az előbbi esetében főként a háztartások felhasználása ugrott meg az elmúlt évihez képest - számol be a Napi Gazdaság.

Győzelemmel zárta az őszi szezont a KHTK
2014. November 29. 21:26, szombat | Helyi sport

Győzelemmel zárta az őszi szezont a KHTK

A KHTK az első fordulóból elhalasztott mérkőzését játszotta le a tabella utolsó előtti helyén álló Kiskunhalas otthonában.

Téglaépítésű társasház újul meg a Móra téren
2014. Október 08. 20:57, szerda | Helyi

Téglaépítésű társasház újul meg a Móra téren

A fűtési szezon kezdete előtt helyükre kerültek a lakások és a lépcsőházak új nyílászárói, valamint elkészültek a szakemberek az épület hatvanöt egyedi kéményének rekonstrukciójával.