2024. április 26, péntek - Ervin

Új jegyzője lesz Félegyházának
2014. November 06. 16:53, csütörtök |

Új jegyzője lesz Félegyházának

A mai testületi ülésen már dr. Lajkó Norbert látja el a jegyzői feladatokat, tekintettel arra, hogy dr. Endre Szabolcs jegyző közös megegyezéssel távozott posztjáról.

Mesemondók a könyvtárban
2014. November 06. 09:19, csütörtök |

Mesemondók a könyvtárban

Idén is megrendezik városunkban a hagyományos Móra Mesemondó Találkozót. A megmérettetésen az általános iskolás korosztály ad számot felkészültségéről és tudásáról.

Tanyaépület égett a város határában
2014. November 06. 09:16, csütörtök |

Tanyaépület égett a város határában

Az elmúlt 24 órában a katasztrófavédelem Bács-Kiskun megyei műveletirányítási központjába egy tűzesettel és négy műszaki mentéssel kapcsolatos állampolgári bejelentés érkezett.

Moldáviai magyar fiatalok látogattak a magyar állam bölcsőjébe
2014. November 06. 08:22, csütörtök |

Moldáviai magyar fiatalok látogattak a magyar állam bölcsőjébe

A magyar népvándorlás egyik fontos helyszínéből, az egykori Etelközből, vagyis a mai Moldávia területéről érkeztek vendégek az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkba.

Magyarok az I. világháborúban és a hadifogságban
2014. November 06. 08:04, csütörtök |

Magyarok az I. világháborúban és a hadifogságban

E címmel tartottak előadást november 5-én Mayer Lászlóné és Mayer László nyugalmazott középiskolai tanárok a Kiskun Múzeumban.

Egyre népszerűbb a Tupperware Főzőklub
2014. November 05. 18:10, szerda |

Egyre népszerűbb a Tupperware Főzőklub

Nemcsak az egészséges és finom ételek csábítóak a Tupperware Főzőklub havi rendszerességgel megrendezett foglalkozásain, hanem a kellemes társaságnak, a receptgyűjtési lehetőségnek és szaktanácsadásnak vonzereje van.

Piaci árak
2014. November 04. 10:21, kedd |

Piaci árak

Árak a félegyházi piacon.

Megújulnak a jelzőlámpák
2014. November 04. 09:08, kedd |

Megújulnak a jelzőlámpák

Ütemterv szerint halad az 5. számú főútvonalon az önkormányzat és a Magyar Közút Nonprofit Zrt. közös üzemeltetésű jelzőlámpáinak felújítása, KÖZOP pályázati finanszírozással.

XIII. Környezetvédelmi Kupa
2014. November 04. 08:20, kedd |

XIII. Környezetvédelmi Kupa

A mára már hagyományosnak mondható versenyen 4 csapat mintegy 100 versenyzője méretette meg magát.

A szén-monoxid-mérgezés és a kéménytűz megelőzhető
2014. November 03. 13:08, hétfő |

A szén-monoxid-mérgezés és a kéménytűz megelőzhető

A Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtótájékoztatót tartott a fűtési időszakra vonatkozó aktuális témákról.

Tehergépjármű felborult fel a Tegez utcában
2014. November 03. 12:23, hétfő |

Tehergépjármű felborult fel a Tegez utcában

Az elmúlt 72 órában a katasztrófavédelem Bács-Kiskun megyei műveletirányítási központjába öt tűzesettel és öt műszaki mentéssel kapcsolatos állampolgári bejelentés érkezett.

Itt a parlagfű ellenszere?
2014. November 03. 09:00, hétfő |

Itt a parlagfű ellenszere?

Sikerrel vetették be a parlagfű elleni védekezés módszerét Kecskeméten. A növényvédő szer receptje egyelőre titkos, csak annyit tudni, hogy növényi hatóanyagok keveréke.