2024. május 15, szerda - Zsófia

Múzeumok Éjszakája Kiskunfélegyházán
2013. Június 15. 13:52, szombat | Helyi

Múzeumok Éjszakája Kiskunfélegyházán

Idén öt helyszínen – Kiskun Múzeum, könyvtárban, művelődési ház, Móra- és a Petőfi-ház – tartják meg a Múzeumok Éjszakáját Kiskunfélegyházán

Húsz új munkahely létesül Félegyházán
2013. Június 07. 18:26, péntek | Helyi

Húsz új munkahely létesül Félegyházán

A jegybank által nyújtott új, rekord alacsony kamatú vállalkozói hitel elérésének lehetőségei, a régió fejlesztési tervei volt a témája a Kiskunfélegyházi Gazdaságfejlesztő és Munkahelyteremtő Egyesület programjának.

Városalapítók Napja
2013. Május 24. 14:59, péntek | Helyi

Városalapítók Napja

Immáron tizennegyedik alkalommal rendezik meg a városalapítók napi programsorozatot, mely idén május 22-én, a„Világjárás” című képeslapgyűjtemény kiállítás megnyitójával kezdődik a Szakmaközi Művelődési Házban.

Május 20-án Pünkösdölő és bodzázás Ópusztaszeren
2013. Május 16. 15:50, csütörtök | Helyi

Május 20-án Pünkösdölő és bodzázás Ópusztaszeren

Lovas virtuskodás a pünkösdi királyságért, iskolások pünkösdölője, bodzázás, májusfa-kitáncolás, vásári bábjáték, bodzás tejpite és bodzás-mézes hajdina

Pénteken buli a Cold N' Globe-ban, bűnmegelőzéssel fűszerezve
2013. Május 15. 17:17, szerda | Helyi

Pénteken buli a Cold N' Globe-ban, bűnmegelőzéssel fűszerezve

A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság SAFE 4 YOU (Sex, Alkohol, Fű, Erőszak) elnevezéssel 2013. május 17-én 23 órától a helyi Cold ’n’ Globe discoban

Újjáélednek a háztáji gazdaságok
2013. Május 12. 16:43, vasárnap | Belföld

Újjáélednek a háztáji gazdaságok

Indul a Vidékfejlesztési Minisztérium háztáji programja. Magyarország Kormánya által elfogadott Nemzeti Vidékstratégia lényegi eleme a helyi adottságokat figyelembe vevő termelés ösztönzése

2012. Május 27. 14:01, vasárnap | Belföld

Átadták a kulcsot, indul a nagyüzem a Balatonnál

Hivatalosan is megkezdődött az idegenforgalmi szezon a Balatonnál. A nyár fővárosának kulcsát az Országgyűlés legidősebb tagjától, a 90 éves Horváth Jánostól vette át Siófok polgármestere.

2012. Május 24. 07:03, csütörtök | Belföld

Négylábú fűnyírók tartják karban az árvízvédelmi töltéseket Dobozon

Egyedi eszközzel élénkíti a helyi közfoglalkoztatást a dobozi önkormányzat, birkanyájat vásárolt a helyhatóság. A négylábú fűnyírók elsősorban a települést övező árvízvédelmi töltések „karbantartásáért” felelősek.

2012. Május 19. 14:07, szombat | Belföld

Félmilliárd belvízvédelemre

A Dél-Hevesben húzódó Sajfoki belvízcsatorna ár- és belvíz-elvezetési képességének javítását szolgálja az a mintegy félmilliárd forintos fejlesztés...

2012. Május 15. 14:19, kedd | Sport

Az év egyik legfontosabb erőfelmérője következik

Négy számban – férfi K-1 1000, K-2 200, C-1 200 és C-2 1000 méteren – indul magyar egység a szerdán és csütörtökön Poznańban sorra kerülő olimpiai pótkvalifikációs kajak–kenu versenyen.

2012. Május 14. 07:03, hétfő | Belföld

Pókernyereményéből ültet fát Demján

Faültetésre fordítja a londoni póker világversenyen megszerzett nyereményét Demján Sándor: a negyedik leggazdagabb magyar 4 millió forintot szánt e célra.

2012. Május 12. 14:11, szombat | Belföld

Jelentős kutatás Szegeden

Gombafajok DNS-alapú azonosításán dolgoztak a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kutatói egy nemzetközi összefogással megvalósuló kutatási program részeként.