2024. április 23, kedd - Béla

Másodszor készült el Kínában a magyar Hősök tere pontos mása? – FOTÓK
2014. Július 30. 12:00, szerda | Bulvár

Másodszor készült el Kínában a magyar Hősök tere pontos mása? – FOTÓK

A kínaiak minden lemásolnak, ezt tudtuk róluk. Azt azonban már kevésbé, hogy a világ nevezetességei közül többnek is elkészítették az élethű, méretarányos mását. Köztük a mi Hősök terünket is. Ráadásul már másodszor.

Visszakerült a helyére a felújított Dózsa György szobor
2014. Július 14. 16:26, hétfő | Helyi

Visszakerült a helyére a felújított Dózsa György szobor

A bronzból készült szobor állaga az idők folyamán rendkívül leromlott, így szükségessé vált a műalkotás letisztítása, patinázása.

Szobrot állítottak József Attilának
2014. Április 14. 15:32, hétfő | Helyi

Szobrot állítottak József Attilának

A magyar költészet kiemelkedő alakjának állított emléket ma (április 14-én) az Együtt az Összevont Iskola Diákjaiért Alapítvány a Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola előtt.

Elhelyezték a Návay emlékmű alapkövét
2014. Február 28. 08:52, péntek | Helyi

Elhelyezték a Návay emlékmű alapkövét

A kommunista diktatúra áldozataira emlékezett február 27-én) a város. Elsőként a vasútállomás falán elhelyezett emléktáblát koszorúzták meg az önkormányzat és a pártok képviselői.

Szoboravató a Platán iskolában
2014. Január 23. 16:02, csütörtök | Helyi

Szoboravató a Platán iskolában

A magyar kultúra napja alkalmából tartottak ünnepséget január 22-én a Kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola Platán Utcai Tanintézményben.

Újraállítják a Návay Lajos-emlékművet
2014. Január 06. 10:32, hétfő | Helyi

Újraállítják a Návay Lajos-emlékművet

A város lakosságának már régi igénye volt, hogy a város újraállítsa Návay Lajos, volt országgyűlési képviselő, a parlament elnöke tiszteletére az emlékoszlop szobrot, amely angyalt ábrázol töviskoszorúval a kezében.

A világ legjei
2013. Október 12. 17:00, szombat | Helyi

A világ legjei

Leg, leg, leg... A nagyvilág legjei!

Megszépül a Petőfi lakótelepi szoborpark
2013. Szeptember 13. 14:42, péntek | Helyi

Megszépül a Petőfi lakótelepi szoborpark

A lakók összefogásának köszönhetően október első hetében megszépül a Petőfi lakótelepi szoborpark