2024. április 25, csütörtök - Márk

Lovasbandérium kísérte helyére a Petőfi szobrot
2013. Július 15. 12:27, hétfő | Helyi

Lovasbandérium kísérte helyére a Petőfi szobrot

A város vezetői, a költő tisztelői, valamint fúvószenekar, lovasbandérium kísérte július 14-én a felújított Petőfi szobrot eredeti helyére

2013. Július 10. 11:40, szerda | Helyi

Lovasbandérium kíséri helyére a Petőfi szobrot

Elkészült a Petőfi szobor új talapzata, melyre 10 millió forintot nyert a város a NKA Vizuális Művészetek Kollégiuma pályázatán

2013. Június 27. 13:00, csütörtök | Helyi

Lovasbandérium kíséri helyére a Petőfi szobrot

Rövidesen elkészül a Petőfi szobor új talapzata, melyre 10 millió forintot nyert a város a NKA Vizuális Művészetek Kollégiuma pályázatán

Készül a Petőfi szobor talapzata
2013. Május 10. 14:31, péntek | Helyi

Készül a Petőfi szobor talapzata

Soros ülését tartotta május 9-én a Kiskunfélegyházi Petőfi Emlékbizottság a Városházán. Az ülésen Bozóki István kőfaragó számolt be a felújítás alatt álló Petőfi szoborról és a készülő talapzatról.

Alapkő került a Petőfi szobor megújuló talapzatába
2013. Március 18. 09:55, hétfő | Helyi

Alapkő került a Petőfi szobor megújuló talapzatába

Megkoszorúzták Bem József szobrát, majd a városi megemlékezés keretében alapkövet helyeztek el Petőfi Sándor szobrának megújuló talapzatában.

Holló Lászlóra emlékezett Félegyháza
2013. Március 07. 13:01, csütörtök | Helyi

Holló Lászlóra emlékezett Félegyháza

XX. század egyik legjelentősebb magyar expresszív festőjéről, Holló Lászlóról emlékezett meg születésének 126. évfordulója alkalmából március 6-án Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata.

2012. Május 27. 07:13, vasárnap | Kék hírek

Elkapták a szoborrongálókat

Elfogták a rendőrök azt a két férfit, akik a gyanú szerint több fővárosi emlékművet is megrongáltak a minap; egyiküket őrizetbe is vették, és kezdeményezik előzetes letartóztatását, társa szabadlábon védekezhet.

2012. Május 19. 14:03, szombat | Belföld

Lezsák: Sokszor volt szükség II. János Pál gondolataira

II. János Pál pápa bronz mellszobrát avatták fel pénteken Kecskeméten a Karol Wojtyła Barátság Központ előtti téren, amelyet már korábban a 2005-ben elhunyt egyházfőről neveztek el.

2012. Április 29. 07:07, vasárnap | Belföld

Rengeteg fegyver került elő az ásatáskor

Ókori templomot tártak fel görög régészek a Peloponnészoszi-félsziget délnyugati részében, Messzénia régióban

2011. Október 09. 14:17, vasárnap | Belföld

Szobrot állítanak Budapesten Horthy Miklósnak

A Vitézi Rend egy éven belül felállítaná Horthy Miklós egészalakos szobrát Budapesten, amelynek költségeit közadakozásból teremtik elő - jelentette be Molnár Gazsó János, a Vitézi Rend főkapitánya.

2011. Július 05. 14:13, kedd | Külföld

Londonban is van már szobra Ronald Reagannek

Budapest után Londonban is szobrot kapott Ronald Reagan. Az alkotást az egykori amerikai elnök születésének 100. évfordulója alkalmából avatták fel a brit főváros központjában, az amerikai nagykövetséggel szemben.