2024. szeptember 19, csütörtök - Vilhelmina

Előadás a Móra-családfáról
2014. Január 31. 16:03, péntek |

Előadás a Móra-családfáról

Régóta tervezgette a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület, hogy könyvet írjanak a Móra leszármazottakról. Olyan utódokat kerestünk, akik a humán műveltséget génjeikben hordozták és használták is a későbbiek folyamán.

Compact Disco koncert Kiskunfélegyházán
2014. Január 31. 10:52, péntek |

Compact Disco koncert Kiskunfélegyházán

A tavalyi nyár talán legsikeresebb dalát - a We Will Not Go Down-t – jegyző Compact Disco novemberben megjelent albumával járja az országot. Ennek kapcsán jutnak el most Kiskunfélegyházára is.

Szülészetet szeretnének a félegyháziak
2014. Január 31. 10:20, péntek |

Szülészetet szeretnének a félegyháziak

Kiskunfélegyháza lakosainak véleményét, igényeit volt hivatott felmérni az a kérdőív, amit a közelmúltban minden háztartásba eljuttatott a Kiskunfélegyházi Gazdaságfejlesztő és Munkahelyteremtő Egyesület

Területfejlesztési fórumot tartottak a városházán
2014. Január 31. 09:13, péntek |

Területfejlesztési fórumot tartottak a városházán

A munka teremti a munkahelyet, ezért olyan termékeket kell kitalálni, átvenni, fejleszteni, ami munkahelyeket teremt.

1. fokú riasztás Bács-Kiskun megyében
2014. Január 30. 16:27, csütörtök |

1. fokú riasztás Bács-Kiskun megyében

Jelenleg Bács-Kiskun megye egész területén citrom (1. fokú) riasztás van érvényben. A várt csapadékmennyiség általában néhány tized (> 0,1) mm.

Tavaszi programjairól egyeztetett a GYIÖK
2014. Január 30. 11:35, csütörtök |

Tavaszi programjairól egyeztetett a GYIÖK

Az idei évi első ülését tartotta január 29-én a kiskunfélegyházi Gyermek és Ifjúsági Önkormányzat a városházán. A tagság a tavaszi programokról egyeztetett és hozott döntést.

Forralt bor
2014. Január 30. 10:00, csütörtök |

Forralt bor

A legfontosabb dolog a jó forralt bor elkészítéséhez, hogy a bort a neve ellenére sose forrald fel, mert ekkor elillan belőle az alkohol.

A félegyházi menhely lakói is megérdemelnek egy családot!
2014. Január 29. 19:20, szerda |

A félegyházi menhely lakói is megérdemelnek egy családot!

Maximális létszámmal működik jelenleg a Csólyosi úti kutyamenhely. Az állatok egész évben várják az örökbefogadókat, az elmúlt években a menhely dolgozóinak segítségével már több száz kutyus talált gazdára.

Februártól változik az autóbuszok menetrendje
2014. Január 29. 14:14, szerda |

Februártól változik az autóbuszok menetrendje

Értesítjük a Tisztelt Utazóközönséget, hogy február 1-től (szombattól) a Hivatalos Volán Autóbusz Menetrend Bács-Kiskun megyei kötetében az alábbi módosítások kerülnek bevezetésre.

XVI. Mórás bál
2014. Január 29. 09:33, szerda |

XVI. Mórás bál

Kiskunfélegyháza újkori „báltörténetének” legrégibb hagyománya a Móra Ferenc Gimnázium jótékonysági rendezvénye ezúttal a 16. alkalommal került megrendezésre a Művelődési Központban.

Piaci árak
2014. Január 29. 08:50, szerda |

Piaci árak

Aktuális árak a Béke téri piacon

10 éremmel tértek haza birkózóink!
2014. Január 28. 15:52, kedd |

10 éremmel tértek haza birkózóink!

Tíz versenyzővel vett rész a Korondon megrendezett 14. Lőrincz Márton Birkózó Emlékversenyen a Kiskunfélegyházi Vasas TK. Városunk fiatal birkózói négy arany, négy ezüst és két bronzéremmel tértek haza.